HTML i katalogi.

Od kilkunastu lat coraz więcej pojawia się stron w internecie. Są to dokumenty utworzone za pomocą specjalnego języka HTML lub XML. Aby powstała taka strona jeden z tych języków jest pobierany z serwera internetowego a później zostaje przetwarzany po stronie użytkownika za pomocą którejś z przeglądarek. Tak też powstają katalogi stron. Cechami charakterystycznymi WWW są multimedialność oraz hipertekstowość.
Te cechy wykorzystywane także w reklamach. Reklama internetowa musi być przejrzysta i wyrazista żeby osobie oglądającej daną stronę rzuciła jej się w oczy. Są to różnorakie reklamy – od towarów aż po działalności gospodarcze. Istnieją darmowe katalogi stron w których dane firmy się ogłaszają krótkim opisem i załączonym do niego linkiem.

W internecie znajdziemy także blogi. Tworzą je zazwyczaj osoby dla celów prywatnych by chcąc by gdzieś tam w wirtualnym świecie jakaś cząstka jednak tej osobowości została. Właściciel blogu sam decyduje o swoich wpisach, może tez zamieszczać reklamy innych odrębnych firm z ich zgodą lub odwrotnie, firmy proponują cenę z jaką osoba zgodzi się na umieszczenie takiej reklamy na jej blogu.