Chevrolet Volt już od 41 000$ w USA

Koncern General Motors taką cenę – 41 tysięcy dolarów ustalił za Chevroleta Volt. Ma to być najniższa cena. Dosyć wysoka. Czy może być tańsza?

Cena nie jest zbyt przyciągająca, wręcz przeciwnie. Konkurencyjną Toyotę Prius można kupić już od 22 800 dolarów. Prawdopodobnie dlatego koncern chce przedstawić auto nie jako hybrydę, a samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu. Ponadto w niektórych stanach są ulgi podatkowe dla osób kupujących auta przyjazne środowisku (dopłaty dochodzą do 7,5 tyś „zielonych”) co może być dodatkową zachętą.

Chevrolet Volt

Kolejnym niekorzystnym dla Chevroleta zestawieniem jest one i Nissan Leaf. Nie jest on hybrydą, która udaje elektryczne auto, a wręcz całkowicie cichym elektrycznym samochodem. Koncern Nissan wycenił go na 32 780 $, czyli mniej niż Chevy po maksymalnej podatkowej uldze. Jednak nie można zapomnieć, że klienci Nissana również mogą taką uzyskać.

„Chevrolet Volt będzie najlepszym samochodem w swojej klasie… ponieważ jest klasą samą dla siebie. Żaden inny producent nie oferuje samochodu z napędem elektrycznym który mógłby być używany na co dzień i zabierać cię gdzie chcesz, kiedy chcesz” – mówił Joel Ewanick, vice prezes General Motors do spraw marketingu.

Artykuł sponsorowany: Wynajem Aut: foxrent.pl

Dodaj komentarz